s2Group.pl - obsługa informatyczna firm, sieci, serwery, projektowanie stron www, hosting, szkolenia - Białystok, Podlaskie
Serwerownie

W pewnym momencie funkcjonowania firmy okazuje się, że małe pomieszczenie lub biuro, które wcześniej było idealne do utrzymania kilku serwerów staje się za małe i nie zapewnia podstawowych warunków dla pracy większej liczby sprzętu. Wtedy mając na uwadze dalszy, nieskrępowany rozwój firmy musimy podjąć decyzję o zaprojektowaniu i wybudowaniu serwerowni.

Najważniejszą częścią całego procesu projektowania serwerowni jest tak naprawdę początkowa rozmowa z klientem, określenie czego potrzebuje, jaka będzie główna funkcja serwerowni (zupełnie inaczej projektuje się serwerownie mająca na celu organizację sieci lokalnej i kilku serwerów,a zupełnie inaczej Datacenter do obsługi aplikacji krytycznej dla działania firmy)

Należy wyróżnić trzy fazy życia serwerowni: projekt, realizację oraz utrzymanie. Na etapie projektu podejmowane są wszystkie kluczowe decyzje, które mają ogromny wpływ na kolejne fazy, wszystkie aspekty i całościowy bilans inwestycji. Działa tutaj zasada kaskadowa i błędy popełnione w pierwszym etapie powielają się i zwiększają problemy oraz koszty w dalszych fazach.  Jak widać dobry projekt to podstawa serwerowni, która będzie służyć wiele lat i  mieć możliwość łatwej rozbudowy. W każdej serwerowni znajduje się wiele instalacji różnych branż (m.in. elektryczna, klimatyzacji, systemów bezpieczeństwa, przeciwpożarowa, budowlana), zapewnienie harmonijnego ich współdziałania to właśnie zadanie projektanta.

Proponujemy Państwu usługi zaprojektowania, a następnie wykonania, instalacji i konfiguracji serwerowni i systemów serwerowych. Do naszych realizacji używamy tylko atestowanych materiałów najwyższej jakości. W obecnych czasach serwerownie są krytycznymi elementami firm i nie ma w nich miejsca na awarie czy przestoje.

(c) 2009-2020 PPUH s2Group.pl e-mail: biuro@s2group.pl WWW: www.s2Group.pl

akaozae4a